Scris de Vox Publica Publicat: 11 iun. 2009, 14:47
Şi un mare poet. Şi un disident pe vremea lui Ceauşescu. Şi n-a scris nimic în slava Elenei Ceauşescu. Şi n-a minţit în „Săptămîna” că bisericile nu păţesc nimic, doar sînt puţin mutate, cînd dispăreau din ordinul conducătorului pe care îl lingea omul de caracter. Şi e şi adevăratul preşedinte al Romîniei.
Citește și
- 10:39România își păstrează ratingul recomandat investițiilor. Un semnal pozitiv, dar și un avertisment pentru autorități
- 19:18România, sub monitorizarea Comisiei Europene din cauza crizei energetice. Ce cere Victor Negrescu
- 20:48Ploile și vijeliile revin în România. Șefa ANM: ”Nu sunt suficiente pentru a combate seceta și pentru a îmbunătăți situația Dunării”
- 21:28Nicușor Dan amenință cu reexaminarea Legii decarbonizării: „România nu poate pierde miliarde din PNRR”
Distribuie articolul
Mai multe articole despre
Urmărește știrile Vox Publica și pe Google News




























