15 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român

15 mașini de lux de peste 1,3 milioane de euro, scoase la vânzare de statul român

iunie 26, 2026 0

Statul român, prin Agenția Națională de Administrare a Bunurilor Indisponibilizate (ANABI), a lansat o nouă licitație publică pentru 15 autoturisme de lux confiscate într-un dosar instrumentat de DIICOT. Vehiculele, evaluate la peste 1,3 milioane de euro, includ modele Porsche, Mercedes și autovehicule de lux, și sunt vândute online prin platforma instituției.

VoxPublica
VoxPublica
Lasă un răspuns

Your email address will not be published.