George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!

George Simion a acuzat „35 de ani de trădare” și a BOICOTAT ședința de învestitură a lui Veștea. Deputații AUR au părăsit sala în masă!

iunie 23, 2026 0

Momente de tensiune maximă în plenul reunit al Parlamentului, chiar înaintea votului crucial de învestitură pentru noul Guvern. Președintele AUR, George Simion, a lansat un atac devastator de la tribuna centrală la adresa întregii clase politice care a condus țara în ultimele trei decenii. Într-o atmosferă extrem de încărcată, liderul opoziției a acuzat partidele tradiționale de subminarea democrației și a anunțat un boicot total, părăsind sala de ședințe alături de toți parlamentarii săi.

VoxPublica
VoxPublica
Lasă un răspuns

Your email address will not be published.