Haikuuri: Bănci, Manolescu, Tăriceanu
Cum am avut o săptămînă de foc, nu-s în stare să emit decît nişte haikuuri blogăreşti:
1. Îl văd pe Vasilescu la Realitatea vorbind despre bănci. Domnia sa a atras atenţia asupra unor nesimtiti. Deci avem următoarea situaţie: băncile întrec gradul de nesimţire admisibil în Romania şi totuşi trebuie să avem răbdare pentru că ele sunt stîlpii societăţiinoastre. Să avem răbdare să ne tot mărească ratele pînă la starea de neplată. Să avem răbdare pînă se vor sinucide.
2. Manolescu, evenimentul săptămînii. O singură chestie mă deranjează. Provincialismul
