Isărescu, leul şi bancherii
A fost prim ministru, timp de un an, după veselul şi ultralejerul Radu Vasile. A desţelenit trerenul pentru integrarea României în UE. Cînd Constantinescu a anunţat că nu mai candidează, s-a lăsat convins să-şi încerce norocul la preşedinţia – nu preşedenţia! – Romîniei. (L-am votat, chiar dacă bănuiam că n-o să cîştige) A obţinut vreo zece procente. În campania electorală le spunea celor apropiaţi că nu are charismă. În ultima vreme e omul care se bucură de ceea mai mare audienţă în România. Cea mai recentă performanţă. Le-a tăiat unghiile speculatorilor
