La sărbătoarea de 4 iulie nu te invită Licuriciul, ci America
Sper că Traian Băsescu a trimis un mesaj de felicitare preşedintelui Statelor Unite pentru ziua de 4 iulie. Dar dacă această speranţă a mea a fost cu siguranţă împlinită de responsabilii cu telegramele de la preşedinţia României, cred că Băsescu a transmis un semnal prost în America nedînd curs invitaţiei de a participa la sărbătorirea zilei de 4 iulie de la reşedinţa ambasadorului. Chiar dacă America e reprezentată în acest moment de însărcinatul său de afaceri în România, asta nu ar fi trebuit să-l împiedice pe Traian Băsescu să facă o vizită de curtoazie
