Lupta împotriva rasismului pe bloguri, partea de deasupra şi dedesubturile
Discuţie despre utilitatea interventiei in lumea blogurilor pentru temperarea hate speech-ului care bintuie atit zona de opinie in ziare sau bloguri, dar si subsolurile pline de comentarii.
Cum e mai bine ca sa se si intimple ceva, ca sa diminuam discursul rasist? asta am discutat azi cîteva ore la sediul Agentiei de monitorizare a presei.
Ei au propus un text mai mult de solidarizare a mediilor blogăreşti deja curate, ba chiar o ştampilă prin care un blogăr îşi poate asuma apartenenţa la grupul antidiscriminare din sfera publică de exprimare. Am avut cu toţii corecturi, precizări
