Dorin Tudoran a inchis blogul. Sa ridem de greva foamei
Dorin Tudoran anunta azi ca a inchis blogul din cauza comentariilor fara noima ironice care au intervenit mai ales in momentul in care acesta ii scria presedintelui Romaniei despre cazul Teodor Maries, aflat in greva foamei.
Scriitorul spune ca aceasta ar fi limita: cind se ride de greva foamei inseamna ca ceva e in neregula si ca trebuie sa-ti aduni ustensilele si sa inchizi.
E adevarat ca internetul a destramat un mit – acela al cititorului pasiv si calm care citeste cuminte ce scrii – si asta pentru ca acum orgoliul de autor poate fi asumat de oricine. Si e bine. Problema e ca valorizarea
