Cum ar fi sa treaca Basescu legea cu 50-50? Un raspuns de la TVR
Inca un indemn pentru Traian Basescu de la OSCE. Citez de pe NEwsIN:
Organizaţia pentru Securitate şi Cooperare în Europa (OSCE) i-a cerut marţi preşedintelui României să nu promulge legea care cere ca posturile de radio şi televiziune să transmită mai multe ştiri „pozitive”, relatează Reuters. „Recomandarea sau chiar definirea ştirilor bune versus ştirile negative este o intruziune politică gravă în libertatea editorială”, a spus Miklos Haraszti, raportor al libertăţii presei pentru OSCE.
Iar eu nu am decit un comentariu, rezultat din discutiile cu niste amici, mai in
