Schizofrenia liberala
Ieri, la Realitatea, penelistul Crin Antonescu a mai aruncat o pleasca: i se pare normal ca primul ministru sa fie desemnat din partidul care are cei mai multi parlamentari, chiar daca numarul lor nu reprezinta 50%+1 din nr total….
Alooooo! Domnu’ Crin! Matale ai ajuns la guvernare tocmai pt ca Basescu nu a desemnat premierul din partea PSD-ului. Si sa zicem ca a fost ce-a fost si abia acum ti-a venit gandul cel bun… De ce nu iti indemni colegii sa-si dea demisia din guvern? Conform logicii dvs, sunt ilegitim numiti! PNL e pe locul 3 ca nr de parlamentari.
Si tot din categoria PNL cot la
