Secția Diplome și secția Cunoaștere
În toată viaţa mea şcolară am copiat doar la…lucru manual. Iniţial n-am copiat pentru că nici nu mi-a dat prin cap. Ulterior n-am copiat pentru că mi-era ruşine faţă de mine însămi. Apoi, la un moment dat, am hotărât că n-am să copiez niciodată. Din principiu. Pentru că mi-am dat seama că nu vreau doar nota aceea fără nici o urmă de legătură cu ce ştiu. N-ar mai fi avut nici un sens. Şi cu asta m-am lecuit şi de frustrarea care începuse să-şi arate colţii când luam uneori note mai mici decât cei despre care ştiam sigur că au copiat.
Nu i-am dispreţuit pe
