De ce să plătească numai Băsescu?
Cînd a fost trîntit guvernul cu moţiunea de cenzură, cei care au făcut-o nu ştiau că vine FMI-ul în ţară? Iar cei care s-au retras de la guvernare din cauză că n-au fost de acord să-l schimbe pe Dan Nica, ministrul de Interne care anunţa că vor fi fraudate alegerile cu autobuzul, de parcă el ar fi fost ministrul turismului electoral, nici ei nu ştiau că urmează discuţiile cu reprezentanţii Fondului? Poate că nici Boc n-a făcut bine cînd l-a trimis pe Nica la plimbare, la rîcîială, dar de aici să verşi în capul lui Băsescu tot hîrdăul amînării discuţiilor cu
