O abjecţie sinucigaşă
Nu ştiam că dacă cineva e pro-Băsescu trebuie pus la zid. Am citit asta în „Cotidianul”. Nu ştiam că opinia a redevenit un delict. Am aflat asta tot din „Cotidianul”, care condamnă delictul de opinie. Chiar dacă am observat că de cînd „Cotidianul” a încăput pe mîna lui Cornel Nistorescu, şeful ziarului îşi rezolvă inamiciţiile personale cu pamflete pe care le semnează sau ba, nu mi-aş fi închipuit că în ziarul înfiinţat de Ion Raţiu vor apărea liste cu lapidabili pentru delictul de opinie. Iată că au început să apară.
Măcar din respect pentru memoria
